NORTHCO BARTYS Triatlon znovu rekordně

Již po osmé se uplynulou neděli sjely do Varnsdorfu desítky triatlonistů, aby změřily síly v okolí rybníku Mašiňák. Cyklistická trať byla výjimečně téměř suchá a tak slibovala velmi rychlé časy. Počasí se zdálo být téměř ideální.

Dopolední start dětí do 15 let předznamenal masovost celé akce. Počet mladých závodníků se totiž proti rokům předešlým zdvojnásobil. Medailisté z let minulých již odrostli do starších kategorií a tak bylo pro ostatní vše otevřené. Celkovým vítězem se stal František Novák z pražského Kellys Bike Ranch Teamu před Martinem Semerádem a Ondřejem Koštejnem (oba z Rumburku). V děvčatech byla nejrychlejší Lucie Blechová z boleslavského IVAR CS – AUTHOR TEAMU, ovšem jen těsně před dotírající Zuzkou Ficenecovou z Karlových Varů. Bronz brala Magdalena Mänzelová ze Starých Křečan.

Vložený Plavecký závod s roční odmlkou a znovu v pohodovém tempu opanoval český dorostenecký reprezentant v olympijském triatlonu a domácí sportovní talent Michal Švorc. Ondřej Koštejn a Martin Semerád si prohodili pořadí z Dětského triatlonového závodu. Vítězství v dívkách obhájila rumburská Anežka Lhotáková.

Od 13 hodin se strhnul urputný boj. Na start Hlavního závodu se totiž postavilo rekordních 90 jednotlivců a 19 štafet, což znamenalo fascinující pohled na rozbouřenou hladinu jindy tolik klidného rybníka. Šestinásobný vítěz závodu Pavel Jindra měl tentokrát ve věčně stříbrném „Vencovi“ Franckem více než zdatného soupeře. Jeho defekt na cyklistické části však usnadnil Pavlovi cestu za sedmým vítězstvím v tomto závodě. Venca přesto dokončil a to znovu na stříbrné pozici.

O třetí místo sváděli do posledních metrů boj Michal Švorc, který bohužel na kole přetrhl řetěz a musel několik minut běžet s kolem po boku, a Milan Hrouda z Hrádku nad Nisou, který nakonec Michala pár stovek metrů před cílem předběhl a urval tak pro sebe skvělé třetí místo.

V ženách se dlouhé době vklínila mezi sestry Loubkovy jiná závodnice. A to Gabriela Tlustá z TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Vítězství obhájila Ivana, Kateřina brala třetí místo (obě ELEVEN RUBENA CVIKOV).

Ve štafetách znovu ukázalo své umění početnému diváctvu několik špičkových sportovců a reprezentantů v jednotlivých disciplínách. Nejúspěšnější byl Českolipský mix (Spurný, Matoušek, Németh) před domácími Schrödinger Sports Teamem (Novota, Strož, Vodička) a Northco Teamem (Buřičová, Podrazil, DJ Roura). „Ať to nezní jako klišé, ale letošní ročník byl oproti letům minulým znovu o třídu jinde. Doslova nás zaskočil obrovský nárůst startujících, 170 závodníků se téměř nevešlo do depa a to jsme ho před závodem výrazně rozšiřovali. Po šesti letech také chybělo bahno, divácká atmosféra byla ohromující, sportovci vypadali spokojeně. Začínám mít strach z dalšího ročníku, i prostory závodu mají své limity“, dodal s úsměvem ředitel závodu Jan „Hany“ Novota.

Akci finančně podpořilo město Varnsdorf.
Ústecký kraj - partner celoroční činnosti spolku
Partneři seriálu